Firma deweloperska Haus działa w branży budownictwa od 2010 roku.  Specjalizuje się w realizacji projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków oraz modernizacją budynków istniejących.

W początkowych latach działalności firma głównie zajmowała się wykonywaniem pojedynczych lokali mieszkalnych w wyniku adaptacji w budynkach już istniejących.

W 2015 roku zrealizowano inwestycję w Opolu przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2 pod nazwą „Zielone Tarasyhttp://zielonetarasy.hausdeweloper.pl/
Jest to budynek wielorodzinny składający się z 23 lokali mieszkalnych, garażu podziemnego i placu zabaw. Prace budowlane i wykończeniowe trwały od sierpnia 2015 roku do października 2016 roku. Wszystkie lokale zostały sprzedane do momentu ukończenia budowy.

W 2017  roku rozpoczęto realizację inwestycji pod nazwą „Apartamenty Naturahttp://apartamentynatura.pl/.

Jest to osiedle składające się z czterech budynków mieszkalnych charakteryzujące się efektowną bryłą budynków i niestandardowym rozwiązaniem w postaci prywatnych tarasów na dachu budynków i ogrodów na parterze. Każdy z nich posiada garaż podziemny oraz komórki lokatorskie. Łącznie 125 lokali mieszkalnych. Inwestycja w całości zrealizowana i sprzedana w I kwartale 2020 roku.

W sierpniu 2019 roku firma Haus Deweloper kontynuując myśl o ekologicznych rozwiązaniach i naturalnym wkomponowaniu budynków w zielone otoczenie  realizuje budowę osiedla pod nazwą „Apartamenty Natura 2https://apartamentynatura2.pl/  . Inwestycja składa się z trzech powtarzalnych budynków, oznaczonych symbolami A,B,C, łącznie 192 lokale mieszkalne z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi.

Planowane terminy zakończenia inwestycji:

Budynek A – oddany do użytku 2021r.

Budynek B : oddany do użytku 2021r.

Budynek C: IV kwartał 2022r.

W listopadzie 2021r rozpoczęto inwestycję osiedla mieszkaniowego w Nysie pod nazwą „ Belweder Parkhttps://belwederparknysa.pl/.

Budowa siedmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi i lokalami usługowymi.